Bunlar Unutulmasın
Ekselans - Büyükel
çi
“Necdet Kent„


“Konuyla ilgili ek bilgi ve enformasyon„

Eşsiz Büyükelçi “Necdet Kent„ kendi hayatını 8 sene boyunca, - hiçe sayarak, - 1933-1945 Holokost, - Şoa ve II'ci Dünya savaşı sırasında, sayısız Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, eski Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, ikinci ve üçüncü nesil Türk&Musevi mağdurları, ayrıca yabancı Musevi kökenlileri ve çocuklu aileleri güney fransada, güney fransanın sokaklarından, ölüm kamplarından, baskından, ve trenle ölüm kampları yolunda olan; - sayısız masum kurbanların hayatlarını aktif kurtardı. - Mağdurları fransanın Nazi Vichy-Hükümeti, Nazi-almanlar, SS, Gestapo, fransız jandarması ve fransız polisi sistematik ve seri şekilde sokaklardan ve evlerden gece ve gündüz devamlı zapt ediyorlardı.

Eşsiz Büyükelçi “Necdet Kent„ kendi hayatını hiçe sayarak,  8 sene aktif, - bizzat kendisi,  ve yardımcılarıyla, - hayat kurtardı, - hayat korudu, - Türk&Musevi mağdurlara, ve ayrıca yabancı Musevi kökenlilere, çocuklu ailelere ve kaçaklara her çeşit Türk Pasaportu verdi ve fransadan istedikleri dünya ülkelerine ve Türkiye'ye gittiler. (Mağdurların fransada bıraktıkları varlıklarına bugüne kadar el koyuldu ve meçhul).

Bunlar Unutulmasın

Eşsiz Türk diplomatları Holokost, Şoa 1933-1945 ve II. Dünya savaşı sırasında, “Fransada ve diğer “Avrupa ülkelerinde 12 yıl boyunca sayısız “İnsan ve çocuklu aileleri„ ölüm kamplarından ve deportasyon'dan kurtarmak için, - ilave olarak çeşitli ve devamlı “Türk Pasaport'ları tedarik ettiler„

Bir “Türkiye Cumhuriyeti Pasaportu„ - bir mağdur Türk&Musevi, - veya yabancı kaçak Musevi ve çocuklu ailenin hayatını ölümden kurtarıyordu  ve 8 kişiyi içeriyordu.

“Bir Türkiye Cumhuriyeti Pasaportu„
1933-1945 Holokost ve Şoa sırasında
8 kişinin hayatını ölümden kurtarıyordu
 

Bunlar Unutulmasın

Eşsiz “Büyükelçi “Necdet Kent„ ölünceye kadar ve hiç bir zaman Holokost, Şoa 1933-1945 ve II.'ci Dünya savaşı sırasında güney fransada ve Marsilyada toplam ne kadar mağdur çocuklu aile ve insan hayatı kurtardığını söylemedi, -

Cevabı; - Türk kültürüne böyle bir açıklamanın yakışmıyacağını söyledi; - ve “Benim yaptığım sadece bir insanlık görevi dedi, - ve bu görevi “sizde yapardınız„ - “herkes„ her “insan„ ve her “insanoğlu„ yapardı dedi.

Tahminen; - 1933-1945 Holokost, Şoa ve II. Dünya savaşı sırasında Güney fransada ve Marsilyada “Eşsiz Diplomat Necdet Kent'in„ mağdur çocuklu ailelere ve insanlara, 8 sene (2.920 gün) görev sürecinde, ve günde en azından 5 Türk pasaportu verdiği taktirde, yekün 14.600 adet Türkiye Cumhuriyeti pasaportu vermiş bulunmaktadır, - ve en azından bu kadar, - çocuklu aile, - ve insan hayatı - kurtarmıştır.

Eşsiz “Diplomat Necdet Kent„ ve “ekibi, - Güney Fransa ve Marsilyada deportasyondan, ölüm kamplarından ve ölümden kurtardığı bütün mağdur Türk&Musevi (aile, çocuk ve yabancı Musevi mültecilerin) gerçek sayısı, - tahmin edildiğinden çok fazlasıdır.

Bunlar UnutulmasınEkselans - Büyükelçi
Necdet Kent
1937 - 1945 Marsilya/Fransa

Eşsiz Türk Diplomatları, - ve hariciyecileri, - isimleri bilinen ve bilinmeyen ve hayatta olanların hepsini büyük “Minnetle„ - aramızdan ayrılanları ise büyük “Rahmetle„ - ve sonsuza dek anıyoruz.

Yat Vaem/İsrail

Eşsiz Türk Diplomatları, - ve hariciyecileri, - sizler ebediyen “Erdemli ve Adil Toplumların Arasındasınız„ - ayrıca; - Adil Milletlerin'de Adeletisiniz.-

Fransada bilinen ölümkamplarından bazıları; KZ-Drancy, KZ-Vittel, KZ-Compiegne, KZ Natzweiler-Struthof, KZ-Paris, KZ-Marseille, KZ-Gurs, KZ-Argeles, KZ-Aurigny, KZ-Brens, KZ-Les Milles, KZ-Le Vernet, KZ-Noé, KZ-Récébédou, KZ-Rieucros, KZ-Rivesaltes, KZ-Suresnes, KZ-Thill, KZ Cernay, KZ-Colmar, KZ-Thiel-Longwy,  KZ-Metz, KZ-Peltre, KZ-Saint-Die, KZ-Sainte, Marie aux Mines, vs.

Fransada bilinen 70-80 adetin üstünde ölüm kampı bulunmakatdır; - Ve bu ölüm kamplarında Holokost, Şoa ve II. Dünya savaşı sırasında; - kurtarılamıyan sayısız; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, eski Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, ikinci ve üçüncü nesil Musevi&Türklerin, çocukları, aileleri ve akrabalarımız katledilmiştir.

Fransada Türk diplomatlarına fark ettirmeden sayısız Türk&Musevi mağdurları fransanın Nazi Vichy-Hükümeti, Nazi-almanlar, SS, Gestapo, fransız jandarması ve fransız polisi, sürratle ve hızlı bir sekilde sokaklardan, evlerden, baskınla, gece ve gündüz devamlı topluyor, - ve derhal ölüm kamplarına sevk ediyorlardı.

Türk kurbanları ve mağdurları Fransa ölüm kamplarından trenle günlerce hayvan nakliye vagonlarında aç, susuz, ve tuvaletsiz şekilde, - diğer ülkelerdeki, - büyük sanayileştirilmiş ve sistematikli ölüm kamplarında, odalara kilitleyip, zehirli gaz vererek kitle imha edilmişler, altın dişleri söküldükten sonra, - yakılarak yok edilmişlerdir. Lütfen ölüm kampları türkçe sayfasını okuyun.    

 

 - All Rights Reserved -Copyright 2006 © ®

 Webdesign MAY 2006  - All  Digital Rights Reserved  ©® - Bezeq&Yildiz&Stern  2006 © ®
 Do not duplicate or redistribute in any form 2006 © ® Terms of use-privacy Policy